PODELITE SA PRIJATELJIMA

Novak Đoković je u prethodne dve sedmice osvojio dva trofeja, a ipridobio mnoge nove navijače u Izraelu i Kazahstanu.

Najpre je trijumfovao u Tel Avivu, na nadmetanju iz ATP kategorije 250, a potom i u Astani, gde je za konačni trijumf dobio 500 bodova.
Iako se Đoković vratio u Beograd i tu, već za pola sata boravka, oduševio mnoge svojim ponašanjem, sada je “isplivala” još jedna zanimljiva situacija iz njegovog svakodnevnog života.Taj snimak je dospeo i do televizijske Jurosport koja ga je objavila uz opis:

– Jer je svaki trenutak dobar trenutak za tenis, zar ne, Nole?Na to je Novak Đoković odovorio, uz grafički prikaz osmeha:

– Da, definitivno!
Jerik Iljasov je veliki fan našeg tenisera, a posle turnira u Astani jednostvano sija od sreće.

Osvojio je Novak Đoković titulu u Kazahstanu, poklonima raspametio mnoge svoje obožavaoce, ali Jerika izgleda najviše od svih.- Novak je došao, osvojio pehar, ostavio mi svoj reket! Hvala! Tvoja današnja pobeda je za moju mladu zemlju neprocenjiva. Jednaka je Grend slemu po meni – napisao je Jerik na društvenim mrežama i podeli fotografiju na kojoj se vidi da Novakov reket nosi sa sobom i na spavanje!

Uz to, Novaku je ovo šesta uzastopna pobeda nad Stefanosom, a prethodnu je ostvario maja ove godine u finalu Rima.

Cicipas ima još jednu negativnu tradiciju koju nije uspeo da sruši: čak 0-9 u finalima turnira iz kategorije 500.Novak Đoković danas je osvojio 90. titulu na ATP turu i ostvario 15. uzastopnu pobedu. Srpski teniser je u finalu Astana opena savladao Stefanosa Cicipasa sa 6:4, 6:4.

Objavila ju je izraelska TV novinarka Amit Harari.Ona je na Instagramu objavila snimak tokom Noletovog boravka u Tel Avivu, ali ne baš uobičajeni snimak kada se o našem teniskom asu radi.

Naime, usred večernje šetnje obalom, građani i gosti Tel Aviva mogli su da na šetalištu vide i kako Novak Đoković trči, zamišljajući da igra tenis, te posle svaka-dva tri koraka izvodi jedan “zamišljeni forhend”.

U pozadini se mogu videti ljudi pored kojih Nole prolazi, a koji su pomalo zatečeni što jedan takav as tako obično trenira tu, među njima.

Taj snimak je dospeo i do televizijske Jurosport koja ga je objavila uz opis:

Na ovaj način, Đoković je i definitivno osigurao plasman na Završni masters jer ne može da ispadne iz Top 20 na ATP trci, što mu je uz grend slem titulu (Vimbldon) dovoljno da putuje u Torino.