PODELITE SA PRIJATELJIMA

Novak Đoković podelio je prve impresije nakon osvojene titule u Astani.

On je do 90. trofeja u karijeri stigao pobedom nad Stefanosom Cicipasom od 6:3, 6:4.NOVAK SE ŠOKIRAO KADA JE ČUO DA JE NADAL POSTAO OTAC: Evo šta je Đoković rekao!

Pitanje novinara glasilo je: “Da li si se usudio da sanjaš da ćeš osvojiti ovoliko titula?”.

“Zapravo jesam, usudio sam se da sanjam. Uvek sam se nadao da ću imati veliku karijeru. Naravno, nisam znao broj finala, titula… Moje namere su uvek bile da dođem do najvećih visina i jako sam zahvalan što igram ovako dobro u ovoj fazi karijere. Iskustvo mi je mnogo pomoglo u ovakvim mečevima”, rekao je Đoković.

MEDVEDEV REKAO ZBOG ČEGA JE PREDAO MEČ ĐOKOVIĆU!

Nije igrao od finala Vimbldona, a onda osvojio Tel Aviv i Astanu.

“Jeste. Nisam moga da tražim bolji restart sezone. Skoro tri meseca od finala Vimbldona… Od turnira u Madridu izgubio sam samo od Rafe na Rolan Garosu. Sve ostalo sam dobio. Jako sam motivisan da završim sezonu kao što sam radio u ove dve sedmice”, dodao je srpski as.

Naredni turnir za njega biće Bersi.”Zapravo jesam, usudio sam se da sanjam. Uvek sam se nadao da ću imati veliku karijeru. Naravno, nisam znao broj finala, titula… Moje namere su uvek bile da dođem do najvećih visina i jako sam zahvalan što igram ovako dobro u ovoj fazi karijere. Iskustvo mi je mnogo pomoglo u ovakvim mečevima”, rekao je Đoković.

Prvo – primarni cilj koji je zavrtao u septembru – plasman na Završni masters. Novak ni sada u ATP trci nema dovoljan broj bodova za ulazak među osam najboljih u sezoni, ali kao osvajač grend slema (Vimbldon) dovoljno mu je što je osigurao da bude u top 20 i biće u Torinu.

Drugo, ponovio je jedan podvig Rodžera Federera iz 2010. a blizu je dostizanja još većeg.Naime, Švajcarac je tada osvojio turnire iz sve četiri ATP kategorije (250, 500, 1000 i 2000), kao i Završni masters. Novak sada takođe ima trofeje iz sve četiri kategorije, a šlaga na torti mogao bi da bude Završni masters u Torinu.

Pre toga, Đoković će napasti i titulu na Mastersu u Parizu gde će, posle partija prikazanih u prethodne dve nedelje, bez sumnje biti prvi favorit.Novak Đoković danas je osvojio 90. titulu na ATP turu i ostvario 15. uzastopnu pobedu. Srpski teniser je u finalu Astana opena savladao Stefanosa Cicipasa sa 6:4, 6:4.

Na ovaj način, Đoković je i definitivno osigurao plasman na Završni masters jer ne može da ispadne iz Top 20 na ATP trci, što mu je uz grend slem titulu (Vimbldon) dovoljno da putuje u Torino.